- Olympia Travel

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy tvoří tyto nejvýznamnější ostrovy  - Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzatote, La Plama, La Gomera a El Hierro (každé s letištěm). Souostroví má dvě hlavní města Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Největší mezinárodní letiště jsou na ostrovech Gran Canaria a na Tenerife. Během své dovolené můžete navštívit sousední blízký ostrov i trajektem. Oblíbená je například kombinace Fuerteventura a Lanzarote.

Souostroví je vulkanického původu, vždyť právě na Tenerife je nejvyšší hora Španělska Pico der Teide, třetí největší sopka na světě vysoká 3715 m. Ostrovy mají velmi příjemné subtropické klima, malebné sopečné i písečné pláže. Subtropické klima ostrovů se však od sebe mírně liší. Západní ostrovy mají podnebí mírné a vlhké, ostrovy východní blíže k Africe (Lanzarote, Fuerteventura) mají suché podnebí (pouštní až polopouštní ráz). 

Z ostrovů jsou nejvíce po celý rok navštěvovány našimi turisty ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote. Důvodem je příjemná teplota i v zimních měsících, krásné pláže a koupání, poznávání nádherné přírody atd. Každý z ostrovů nabízí něco jiného a zajímavého. Rádi vám poradíme s ubytováním i výlety na jednotlivých ostrovech.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.